POKAZY:

Do tej pory przeprowadzałem prelekcje na festiwalach podróżniczych, uniwersytetach, szkołach, w domach kultury, bibliotekach oraz imprezach komercyjnych. Jestem świeżym prelegentem ale historia, którą mam do przekazania cieszy się ogromnym uznaniem.

O moich podróżach opowiadałem zarówno przed grupami kameralnymi jak również przed publicznością liczącą ponad 5000 osób. Pokazy staram się przygotowywać bezpośrednio pod docelowe grupy: dzieci / młodzież / dorośli / seniorzy / osoby z niepełnosprawnością.

Pokazy mają wartość edukacyjną, przybliżając kulturę innych krajów, ale także promują podróże, turystykę i aktywną formę spędzania czasu.

POKAZ _1:
Wheelhairtrip


Wheelhairtrip - Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie a przy okazji – samym sobie. Przez 12 miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Wheelchairtrip - to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, ceremonie Ayahuaski, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.


POKAZ _2:
W drodze do Ludzi Reniferów


Trzy miesięczna wyprawa etnograficzna, podczas której powstają zdjęcia oraz film dokumentalny. Celem podroży było dotarcie do Caatanów. Grupy nomadów, hodowców reniferów zamieszkujących północną czyść Mongolii.


NAGRODY:
Nagrody za wyprawę wheelchairtrip
2018 - Podróż Roku, 12 edycja plebiscytu National Geographic Travelery
2018 - Najbardziej inspirująca opowieść podróżnicza - Festiwal Podróżniczy Odyseja
2018 - Najlepsza prezentacja podróżnicza - Festiwal Podróżniczy Bonawentura Stary Sącz
2017 - Najlepsza prezentacja podróżnicza zdaniem publiczności - Festiwal Podróżniczy Na Szage
2017 - II miejsce prezentacja podróżnicza zdaniem jury konkursu - Festiwal Podróżniczy Na Szage
2017 - I miejsce w kategorii Świat - Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
2017 - Podróż najbardziej fotogeniczna - Fujifilm Poland

Inne nagrody
2018 - Nagroda Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego
2017 - Nagroda Człowiek Bez Barier organizacji Integracja
2016 - Nagroda im. Andrzeja Zawady - Gdynia Kolosy
2015 - Nagroda Alchemika wydawnictwa Drzewo Babel
2013 - Nagroda Kryształki Zwierciadła wydawnictwa Zwierciadło


Bio:
Podróżnik, fotograf, prelegent. Laureat wielu nagród, między innymi nagrody Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku oraz nagrody im. Andrzeja Zawady przyznawanej przez Kapitułę Kolosów. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, Spitsbergenu i większości państw obu Ameryk. Teksty i relacje z jego podróży ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie, między innymi w National Geographic, Explorersweb, Traveler, Podróże, magazynie F5, Zwierciadle i Dużym Formacie. Fotografie publikował w media na całym świecie, między innymi: National Geographic, Globetrotter, Traveler, Explorersweb, ze.tt. Autor kilku wystaw fotograficznych.